Na stránku stretávok Cremosne 2008 Hlavná stránka IRŠ MD-1

Vasilovina 


Už sme horší ako vojská Varšavskej zmluvy - aj bez pozývacej vasiloviny sme v piatok trinásteho obsadili Horský hotel Bartoška. Príchodzí sa delili na dve skupiny - na tých, čo mali GPS a tých ostatných. Ale aj tí, čo GPS mali sa delili na dve skupiny - na tých, čo mali správne koordináty (Števo napríklad došiel presne), a tých, čo ich nemali (Šaňo skončil na dvore JRD). Aj druhá skupina - skupina neGPS-ákov sa delila na dve, možno i viac skupín - tých, čo trafili a iných. Medzi iných som patril aj ja - navštívil som Turčiansky jarmok, miestnu železničnú stanicu, prešiel som rázovitou obcou Čremošné - ale trafil som. Inak, turčianski žandári sa za dopravne značenie kúpeľného mesta môžu hanbiť - no, vlastne sa ani nemajú za čo, lebo ono neexistuje.

Piatkový večer prebehol ako vždy - vítaním príchodzích, každú chvíľu sa niekto našiel. Okrem toho sme aj opekali a samozrejme bránili sa smrti smädom. Veru, zima bola. V sobotu nás zobudilo slniečko a Šujo, ktorý si vzal do hlavy, že musíme vidieť jeho nové DVD. Schiferku nezohnal, mal tam len akýchsi dvoch opačnopohlavných, čo krúžili rôznymi časťami tela. Vraj to otvára nejaké ventily. Števo môže potvrdiť, že to funguje - otvorilo. Bohužiaľ, odvtedy mu všetok alkohol tiekol rovno do ľavého kolena. Ešte dobre, že sme zabezpečili aj zdravotnú službu - MUDr. Lisá za pomoci vínneho obkladu opuch odstránila a v nedeľu už Števo krepčil, ako za mlada.

Šujovi toto varovanie nestačilo, vzal si do hlavy, že niekoho treba aj utopiť - vybral sa do aquaparku - našťastie sa vrátili všetci. Nebol som, neviem ako tam bolo - ak si bol, vyjadri sa nižšie. Bol som však pri opakovanom boji proti zime a smädu - vyhrali sme vďaka gulášu a všetkému, čo je na či- .

Večerný plánovaný XXII. zjazd IRŠ sa nakoniec pre akútny nedostatok problémov nekonal - odsunul sa na budúci rok, kedy by sme mali osláviť 40-tku (teda štúdio, väčšina z nás to už má za sebou). Aj keď východniari neprišli, prifarili sme im túto výnimočnú možnosť ukázať, čo v nich je. Zlatým kľúčikom pre nasledujúce obdobie je teda Krajčo.