Na stránku stretávok Cremosne 2008 Hlavná stránka IRŠ MD-1

Vasilovina 


Po dlhých 13-tich rokoch od zablateného Hámora zavítal cirkus IRŠ opäť na Blízky východ, tentokrát do hôr, obklopujúcich Jožka a Judku (miestne božie tvory, spásajúce trávu Kopytovskej doliny). Cestovná kancelária Peter & Peter na privítanie pripravila tradičný švédsky či skôr dánsky stôl s občerstvením hlavne tekutého druhu, samozrejme za výdatnej pomoci príchodzích, ktorí nechodili s holými. Rukami.

Tak či tak, vypilo sa všetko, nie síce v prvý, ani druhý, ale až posledný deň. Ale to predbieham... medzitým všetkým bola stretávka samotná - jedlo, pitie, srandy kopec, schôdza i návšteva tradičnej jaskyne (škodoradostne musím bonznúť, že zablúdili). My neturisti sme medzitým varili guláš, teda nie tak celkom varili, ale boli sme pri tom. Večer sme sa v miestnom kultúrnom dome stretli, aby sme prerokovali 3 dôležité body programu. Nakoniec boli až štyri - po prvý raz sa totiž stretávky zúčastnil aj nádejný partner dieťaťa IRŠ - a tak bolo treba doplniť názvoslovie. Výsledkom boli tri nové pojmy v hierarchii - ja osobne som sa stal prvým S.W.A.T.-om IRŠ (znie to lepšie a akčnejšie ako svokor), Danka je prvou svokrou IRŠ a môj nádejný zať Peťo dostal ako prvý čestný titul "Ten, čo môže". Po prípadnej svadbe sa z neho automaticky stáva "Ten, čo musí" .

Keďže IRŠ už prehuplo do piatej desiatky rokov a ako vieme, všetky ženy majú x9 rokov, dohodli sme sa na nasledujúcom :

Vek každej hrdzavej pažby bude odteraz 33 rokov po celý svoj život . Mladé hrdzavé pažby sa môžu pýšit svojim vekom do dosiahnutia 33-ky, potom sa na nich vzťahuje pravidlo pre SHP - majú smolu a 33.

Ďaľším bodom programu bola rekapitulácia všetkých šéfov IRŠ za obdobie jeho trvania - podarilo sa identifikovať všetkých. Nuž a na záver sme vyhoveli úpenlivým prosbám Lidky a Dana, ktorí taaaaaaaaaaaaak strašne chceli organizovať budúcoročnú stretávku, že sme im prifarili spoločný titul "Zlatý kľúčik". O rok sa teda stretneme zhruba v strede, aby sme to mali rovnako blízko.


Čerstvé dojmy zo stretávky môžete vpísať priamo sem :