Na stránku stretávok Dubová 2012 Hlavná stránka IRŠ MD-1

Vasilovina 


Páchateľ sa opäť vrátil na miesto činu - po 19 rokoch a jednom mesiaci sme prepadli školu v prírode Fugelka nad Dubovou. Z našej návštevy v roku 1993 sa objekt ako tak spamätal, veľa sa tam toho nezmenilo - až na plazmu a nového psa. Napriek tomu, že je nás stále menej a menej je stále lepšie a lepšie. Každý si aspoň krátkodobo pamätal, čo sa dialo - "empty database" však neúprosne prichádza. Našli sa však aj stratené ovečky - Ivan Ištok, ktorý pochopil, že bez nás to jednoducho nejde - inak stále osadenstvo, až na vopred ospravedlnených.

V piatok sme sa zoznamovali. Hlavne s tým, čo kto doniesol. V sobotu pred obedom bolo niekoľkým zúčastneným tak zle, že museli vybehnúť na výhliadkovú plošinu Kukla - pripravili tak ostatných o nezabudnuteľný zážitok - na Kuklu sa totiž malo ísť až poobede a nešlo sa a to im nikdy nezabudnem. Nešlo sa nakoniec nikde, aj tak bolo teplo.

V sobotu podvečer detská rota navštívila priľahlé lesy, hory a pláne a dovliekla 2 tony spadaného dreva, ktoré sme neúnavne pálili. Nepodarilo sa nám však zlikvidovať všetko. Priznám sa - aj sa spievalo - ale iba nechránené skladby vo vlastnom aranžmáne. Kbyby něco - máme tam své lidi.

Na budúci rok nás ujopeťo pozval na Tokajské - Zlatý kľúčik je v nasledujúcom období dvojitý. A o dva roky - to bude mať IRŠ 45 - sa chystáme do almy mater, ale o tom potom.Bútľavá vŕba skrzervá Dubová - ako bolo, a tak... veď viete, nech je to pokope