Na stránku stretávok Euromesto 2019 Hlavná stránka IRŠ MD-1
Prezančná listina (skoro úplna)

Pôvodne sme mali 50-tku osláviť na Mlynoch. Kvôli rekonštrukcii ktorá sa aj tak nekoná sme sa museli presunúť trochu severnejšie - do pionierskeho tábora Euromesto, tesne vedľa Účelového zariadenia kancelárie NR SR. Poslanca sme tam nevideli ani jedného, zato fosílií sa zišlo požehnane, prišli i takí, ktorých sme skutočne nečakali. Bohužiaľ, tá ktorú sem čakali neprišla - česť jej pamiatke.

Areál PT bol na svoj vek zachovalý - starý, dobrý, socialistický (ako my všetci). Postele boli síce pomenšie, ale o to pohodlnejšie - dve radšej nemenované fosílie v nich v sobotu po ťažkom piatkovom večere vydržali až do večere. Prišli tak o poznávací výšľap na hrad Červený kameň.

V sobotu večer sme namiesto pečeného kozlaťa mali pečenú tortu - mohlo by sa to stať tradíciou aj pri budúcich stretávkach. Apropo - Šaňovi z PP sa to konečne podarilo ! Konečne získal austrálsku koalu, ktorá v plnom rozsahu nahrádza Zlatý kľúčik. Snažil sa o to celé roky. Rodinkárstvo... Ale zas nezúfajme, vo Vysokých Tatrách sme ešte neboli.