Nedá sa svietiť, sme o rok starší...

... ale zato bude stretávka.

 

Dátumovica 

15. – 17. júna 2007 od nevidím po nevidím

 

 

Tak ako v priemere každý tretí raz sa stretneme na území Vajdónu Matúša Čáka. Nezavítame však do Trenčianskych Teplíc, On už možno bude mať iné starosti, ako nás vítať...

 InformáCIAovica

 Pôjdeme teda na Kubricu, kde sme ešte neboli. Chata je to pekná, veľká, aj okolie je pekné, veľke, kopcovité... aj ihriská tam sú, aj jedáleň, aj táborisko, aj tenisovisko, aj stolnotenisovisko aj univerzálne loptovisko, údajne aj saunisko a bazénovisko – všetko, čo stará fosília a jej mladé potomstvo potrebuje. Veď kukni na  www.kubrica.sk

 Bývanica 

 Ubytovaní budeme v dvojposchodovej budove v 4-6 miestnych kuticiach, každá s WC a špeciálnou sprchou. Budú za to chcieť tak zhruba 720.- za oba dni za veľkú a 500.- za malú  osobu. V cene je bývanica a žranica.

 Žranica

 Od hladu nezomrieme  – sľúbili, že budú aj variť : v piatok večer guláš, v ostatné dni niečo iné. V sobotu večer niečo opečieme, niečo, čo nám príde do cesty. Ak by nám to nestačilo, Billa i Hypernova sú na skok, aneb „ co by dup.“

 Slopanica

  Tí z nás, ktorí bývajú skôr smädní, ako hladní si budú môcť osobne načapovať z pripraveného súdka nemenovaného piva. Samozrejmosťou bude miestny bufet so sladkosťami a slanosťami pre deti i nás odrastených, hádam aj nejaké tekutiny sa v ňom nájdu. Nebojte sa, triezvych nás nedostanú.

 Tombolica

        Na sobotný večer sa ako jeden z  hlavných bodov programu pripravuje veľká tombola s hodnotnými cenami, ktoré  prinesiete. Preto Ťa v mene Ústredného prípravného výboru stretávky prosím ( ako vždy )  o nepotrebné čačky-mačky-hračky, reklamné predmety, bla bla bla, ktoré môžeš na chvíľu oželieť. Neboj sa, pri troche šťastia máš šancu ich v tombole vyhrať späť.

 Programovica

             Ak si už niekedy na stretávke bol, vieš, čo sa bude diať. Okrem pravidelného potulovania sa areálom plánujeme tohto roku po dlhej pauze opäť raz serióznu členskú schôdzu s kontrolou uznesení, záverov, pažieb a hlavní. Ak by Ti ani to nestačilo, máme pre Teba riešenie. Záleží len na Tebe :

 pre Ficovcov – návšteva obchodno-zábavneho centra MAX

pre Dzurindovcov – návšteva MsÚ Trenčín, obed s primátorom mesta

pre voličov HZDS – návšteva Jeho vily Elektra v Trenčianskych Tepliciach

pre Slotovcov – návšteva Trenčianskeho hradu spojená s výhľadom na rodnú hrudu

pre priaznivcov SMK – môžu ísť so Slotovcami, aj tak ten hrad patril väčšinou Maďarom

pre sympatizantov KDH – návšteva najstaršieho pútnického miesta na Slovensku Skalka

pre voličov ZRS – návšteva Kyselky v Kubrej ( pešo,voda zadarmo)

pre nevoličov – VESELÁ ZÁBAVA NA MIESTE STRETÁVKY

 Prihlasovanovanovanovica

 Súdruhovia, ktorí ešte neboli ministrami, nech sa prihlásia u súdruha Žinčicu.

Nezabudnite uviesť sociálny pôvod, vierovyznanie, mierovyznanie, skutočný dôvod návštevy strýka v USA, finančné možnosti splácať hypotéku a  potvrdenie o bezinfekčnom prostredí nie staršie ako 2 minúty. Ale hlavne deň a čas plánovaného príjazdu. Nie že by nám na tom záležalo... ale chatár by to rád vedel, koľko má čoho navariť a tak. A chce to vedieť tak týždeň – dva dopredu, čiže zhruba do konca mája – povedzme bajočko. Platí aj pre tých nedočkavcov, čo sa už stihli prihlásiť.

 Namiestosadostanovica

             Do Trenčína hádam trafíš, pri príjazde po diaľnici od Ilavy použi exitus Nemšová-Dubnica a pokračuj po starej ceste, inak by si musel prechádzať celé mesto. Severania to majú pomerne jednoduché : odbočíš vľavo na prvej križovatke tesne pred začiatkom mesta ( nie tabuľovo, už sme sa rozrástli pomaly po Krakow ). Na ďaľšej X sa drž rovnako vľavo a “ pak furt rovně ” až po chatu, tam sa autá otáčajú žeriavom, lebo ďalej cesta nevedie.

 Spoďári musia z diaľnice odbočiť na exite TN, ( prípadne osobne doporučujem ešte predtým exitus Bánovce,Banská či čo to tam je + TN-Juh ), zamoriť splodinami celé mesto a smerovať na Žilinu.

Po kruhovom objazde pri Max-e cca po 1 km  zástavba mesta končí – to je tá pravá chvíľa odbočiť vpravo , na ďaľšej X sa drž vľavo a “ pak furt rovně ” až po chatu, tam sa autá otáčajú žeriavom, lebo ďalej cesta nevedie.

Orientačnými bodmi na ceste zasľúbenej sú :

obec Kubra ( furt po pohlavnej ) … kyselka Kubrica ( neodbočuj, pôjdeme tam neskôr) … obec Kubrica ( pozor na futbalistov, s obľubou sa hrajú na ceste)… odbočka vľavo na inú, pre nás nezaujímavu chatu Odevák (my ideme furt … veď vieš )… krátke, ale pôsobivé serpentínky, otvorená brána … dolu kopcom do dvora, kde bude čakať modrá 1203-ka ( tá je tam už dlho ) prípravný a uvítací výbor ( iba tento víkend  ).

 

Záverovica

Čo už vám poviem milé deti, ak ste poslúchali, možno príde aj Mikuláš, ak nie, príde nanajvýš Robertko.

 

            S pozdravom „Len tak ďalej “ sa na všetkých teší organizačný výbor Ludovej Školy uMenia.